Data dodania: 2009-08-31 10:35:05,
kzs
A | A | A
Koral na granicy
Dzisiaj o północy na Drogowe Przejście Graniczne w Gronowie podjechał mercedesem na niemieckich numerach rejestracyjnych Victor S. Pięćdziesięciolatek ustawił się w kolejkę na „zielonym
Dzisiaj o północy na Drogowe Przejście Graniczne w Gronowie podjechał mercedesem na niemieckich numerach rejestracyjnych Victor S. Pięćdziesięciolatek ustawił się w kolejkę na „zielonym pasie” i nie zgłosił żadnych towarów do oclenia.
Funkcjonariusze przystąpili do rutynowych działań kontrolnych, które polegały miedzy innymi na sprawdzeniu bagażu podróżnego. Kierowca został poproszony o otworzenie bagażnika samochodu. Na wierzchu, wewnątrz bagażnika znajdowały się jedynie rzeczy osobiste kierowcy. Celnik zwrócił jednak uwagę na karton który wystawał spod toreb z ubraniami. Funkcjonariusz nie krył zdziwienia gdy po otworzeniu pakunku okazało się ze w środku leżał 10 kilogramowy koral oraz 4 mniejsze fragmenty rafy koralowej. Obywatel Niemiec , rosyjskiego pochodzenia, oczywiście twierdził że nie wiedział, że jest to chroniony gatunek a już o konwencji CITES nie słyszał nigdy. Celnicy o całym zajściu powiadomili Komendę Powiatową Policji w Braniewie, której został przekazany „nieświadomy” kierowca oraz piękny koral. Był to największy tego typu okaz ujawniony w Gronowie.
Convention on International Trade In Endangered Species of Wild Fauna and Flora, w skrócie CITES. Jest to międzynarodowa konwencja o obrocie zagrożonymi gatunkami dziko żyjących zwierząt i roślin która podpisana została w Waszyngtonie w 1973 roku.Podstawowym celem Konwencji jest skoordynowanie międzynarodowych działań ograniczających nadmierną eksploatację i handel rzadkimi i zagrożonymi wyginięciem gatunkami zwierząt i roślin.
Źródło: Izba Celna Olsztyn
Komentarze (0)
Dodaj swój komentarz