Nocna prewencyjna kontrola grupki młodzieży zakończyć się odnalezieniem utraconego we wrześniu telefonu komórkowego

Znalazłeś i zatrzymałeś sobie cudzą rzecz? Licz się z konsekwencjami prawnymi. Za przywłaszczenie cudzej rzeczy, której wartość nie przekracza 435 zł grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny. Za taki czyn odpowie 18-letni mieszkaniec Braniewa, przy którym podczas kontroli policjanci znaleźli utracony we wrześniu telefon komórkowy.

 

Policjanci z patrolu prewencyjnego podczas nocnej kontroli grupki młodzieży gromadzącej się na terenie bazaru miejskiego  ujawnili u jednego z nich telefon komórkowy, który widniał w policyjnych bazach jako utracony. 18-latek przyznał się, że znalazł telefon na jednej z braniewskich ulic.

Przypominamy, że przywłaszczenie cudzej rzeczy ruchomej, której wartość nie przekracza   1/4 minimalnego wynagrodzenia, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny. Obowiązki i uprawnienia znalazcy rzeczy wymienione są w  Ustawie o rzeczach znalezionych z dnia 20 lutego 2015 roku, zgodnie z którą osobą która znalazłarzecz i nie znaosoby uprawnionej do jej odbioru lub nie zna jej miejsca pobytu, niezwłocznie

zawiadamia o znalezieniu rzeczy starostę właściwego ze względu na miejsce zamieszkania znalazcy lub miejsce znalezienia rzeczy (właściwy starosta).

Monika Śmigielska

 

Źródło: Policja

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz