Policjanci podsumowali świąteczny weekend na drogach powiatu

Minione dni to nie tylko czas spotkań w rodzinny gronie, ale także okres wytężonej pracy policjantów, którzy dbali o bezpieczeństwo wszystkich podróżujących. W okresie świątecznego weekendu na terenie powiatu braniewskiego nie doszło do żadnych poważnych zdarzeń drogowych. Spośród 180 kontroli przeprowadzonych przez funkcjonariuszy „drogówki" – blisko 70 zakończyło się ukaraniem mandatem za przekroczenie dozwolonej prędkości. Policjanci cały czas apelują do kierujących o bezpieczną jazdę !


 
Tak jak każdego roku, tuż przed okresem wielkanocnym, policjanci rozpoczęli wzmożone działania ukierunkowane na zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu drogowego. Szczególną uwagę funkcjonariusze zwracali m.in. na przekroczenia dozwolonej prędkości, weryfikowali również, czy kierowcy i pasażerowie używają pasów bezpieczeństwa. Nieodzownym elementem policyjnej kontroli było także zbadanie stanu trzeźwości kierujących.
Od piątku (15.04) funkcjonariusze „drogówki" skontrolowali 180 kierowców. Spośród 113 ujawnionych wykroczeń – 69 dotyczyło zbyt szybkiej jazdy, w 6 przypadkach natomiast policjanci reagowali wobec kierowców, którzy podróżowali bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Minione dni to także 6 zatrzymanych dowodów rejestracyjnych, zatrzymane prawo jazdy oraz sporządzonych 7 wniosków o ukaranie do sądu.
W okresie świątecznym policjanci nie odnotowali zdarzeń drogowych.
Jolanta Sorkowicz

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz