Policyjny dozór dla włamywaczy

Policjanci z Wydziału Kryminalnego braniewskiej policji zatrzymali sprawców włamań do samochodów i garaży na terenie Braniewa i Fromborka. Łupem młodych włamywaczy padały zarówno radia samochodowe jak i jaśki. W czwartek dwóch sprawców otrzymało policyjne dozory. Funkcjonariusze zapowiadają, że sprawa ma charakter rozwojowy i nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

 

Do pierwszych zatrzymań podejrzanych doszło w minionym tygodniu. Braniewscy kryminalni pracujący nad sprawą trafnie wytypowali grupę młodych braniewian, którzy dokonywali kradzieży z włamaniem na terenie nie tylko Braniewa ale i Fromborka. Odzyskali też część skradzionego mienia.

Do policyjnego aresztu trafili dwaj 19 – latkowie - Piotr K. i Andrzej B. z Braniewa orza18 – letni Dastin D. i 19 – letni Daniel G. z gm. Braniewo.

Młodzi mężczyźni podejrzewani są o włamania do samochodów na ulicy Szkolnej i Armii Krajowej w Braniewie, z których ukradli olej napędowy, włamania do samochodów we Fromborku i kradzieży radioodtwarzaczy samochodowych, a także włamań do garaży na ulicy Reja w Braniewie. Łupem ich padały nie tylko rzeczy wartościowe, ale również drobne przedmioty np. scyzoryk, latarka czy dziecięca poduszka.

W ubiegłym tygodniu  młodzi mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem. Za to przestępstwo grozi kara nawet 10 lat więzienia. Dodatkowo wobec Piotra K. i Dastina D. prokurator zastosował policyjne dozory. Teraz trzy razy w tygodniu muszą podpisywać listę dozorów w jednostce policji.

Kryminalni nie wykluczają kolejnych zatrzymań i zapowiadają, że to nie koniec sprawy, która ma charakter rozwojowy.

Anna Kos

Źródło: Policja Braniewo

Galeria

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz