Wśród najważniejszych czynników zazwyczaj branych pod uwagę przy organizacji wyjazdówpojawił się nowy, związany z aktualną sytuacją epidemiczną – wprowadzenie przez obiekt podwyższonych standardów higienicznych.Ten czynnikjest ważnydla 82% turystów, w tym dla połowy z nich (41%) – bardzo ważny. W związku z tymMinisterstwo Rozwoju wspólnie z Głównym Inspektoratem Sanitarnym przygotowałowytyczne dla hoteli, obiektów i pensjonatów, pozwalające im funkcjonować w trakcie pandemii. Działania te związane są z II etapem odmrażania gospodarki, w ramach którego rząd zdecydował się od 4 maja otworzyć hotele, usługi noclegowe oraz część atrakcji turystycznych.
Polacy są spragnieni podróżowania. Z badania zleconego przez POT wynika, że aż 30 proc. Polaków w ciągu najbliższych kilku tygodni planuje wyjazd turystyczno-wypoczynkowy z przynajmniej jednym noclegiem. Aż 87 proc. z nich chce podróżować po Polsce – najczęściej w góry (34%), nad morze (27%) lub nad jeziora (16%).
― To pozwala nam z optymizmem spojrzeć na perspektywę tegorocznych wakacji i z pewnością jest dobrą prognozą dla branży turystycznej.Pierwsza odrodzi się turystyka krajowa. Polska Organizacja Turystyczna, aby wzmocnić ten pozytywny przekaz i pomóc Polakom uniknąć zakażenia koronawirusem, 4 maja rozpocznie kampanię promującą bezpieczne podróżowanie po Polsce― dodał prezes Polskiej Organizacji Turystycznej, Robert Andrzejczyk.
Dla turystyki duże znaczenie będzie miało także równoczesne otwarcie niektórych atrakcji turystycznych, w tym muzeów i innych miejsc kultury. W badaniuzleconym przez POT aż 78 proc. respondentówzwraca na to uwagę. Zdecydowana większość turystów, bo 64 proc. wybierze się do płatnych obiektów noclegowych, 16 proc. natomiast zamierza odwiedzić rodzinę lub przyjaciół.
Komentarze (0)
Dodaj swój komentarz