Wśród ponad 60 uczestników „ósemki" są zarówno doświadczeni żołnierze – oficerowie, podoficerowie, szeregowi, jak i ci, którzy dopiero niedawno złożyli przysięgę wojskową w różnych jednostkach lub mają za sobą służbę zasadniczą odbytą wiele lat temu.
Pierwszego dnia każdy z uczestników musiał wypełnić niezbędne dokumenty, a także pobrać mundury i podstawowe wyposażenie z magazynu mundurowego. Ponadto wszyscy ochotnicy zmierzyli się z egzaminem z wychowania fizycznego, który stanowi część wstępnych kwalifikacji.
Szkolenie potrwa osiem dni. Jego celem jest przypomnienie oraz ugruntowanie wiedzy wojskowej w zakresie taktyki, obsługi broni, a także umiejętności strzeleckich. To intensywny czas, w którym żołnierze będą mieli okazję odświeżyć swoje zdolności i przygotować się do dalszej służby w strukturach Wojsk Obrony Terytorialnej.
Warto wspomnieć, że każdy z ochotników wnosi nie tylko wiedzę wojskową, ale także ubogaca formację swoim doświadczeniem życiowym, wykształceniem, zainteresowaniami. Wielu z nich uprawia sport – jest tu m.in. ultramaratończyk, czy medalista zawodów w pływaniu. Wśród ochotników jest również utytułowany artysta muzyk – gitarzysta i wokalista.
Służba w Wojskach Obrony Terytorialnej to doskonała opcja dla osób, które chcą aktywnie uczestniczyć w obronności kraju, jednocześnie nie rezygnując z życia zawodowego.
Sabina MAZUREK
Komentarze (0)
Dodaj swój komentarz