Recenzja: Michael Dine Droga do Wszechświata. Podróż na skraj rzeczywistości

"Droga do Wszechświata" opowiada o zdumiewających wynikach współczesnych badań naukowych, które ujawniają naturę naszej rzeczywistości, często zaskakującą i zupełnie sprzeczną z naszą intuicją.

Ta książka to pełna przygód odyseja - aż na skraj naszej wiedzy o Wszechświecie, tak w najmniejszej, jak i w największej skali. Twoim przewodnikiem w tej podróży będzie uznany autorytet - fizyk, który wniósł ogromny, trudny do przecenienia wkład w nasze rozumienie rzeczywistości. I najważniejsze: by wybrać się w tę niezwykłą podróż, nie musisz brać ze sobą żadnego bagażu wiedzy! Jest ona przeznaczona dla wszystkich - bez wyjątku! Drogę ku największym osiągnięciom nauki i największym tajemnicom Wszechświata będzie wskazywał ci ktoś dysponujący nie tylko ogromną wiedzą, ale też zdający sobie doskonale sprawę, że do odkrycia i zrozumienia wciąż pozostaje o wiele więcej, niż odkryliśmy i rozumiemy.

Ta książka to rzadkie wydarzenie: wielki przegląd wiodących idei współczesnej fizyki, przedstawiony przez prawdziwego mistrza. Michael Dine cieszy się zasłużoną opinią czołowego teoretyka, który dogłębnie rozumie i z wielką starannością odnosi się do najmniejszych detali eksperymentów i obserwacji. To rzadko spotykane połączenie wnikliwego spojrzenia i ugruntowanego empiryzmu niewątpliwie spotka się z zachwytem szerokiej publiczności.
Sean Carroll, fizyk teoretyk w Kalifornijskim Instytucie Technicznym; autor książek "Stąd do wieczności i z powrotem", "Cząstka na końcu Wszechświata" i "Nowa perspektywa"

"Droga do Wszechświata" - napisana przez jednego z największych mistrzów współczesnej fizyki - jest niezwykłą podróżą ku temu, co wiemy, co mamy nadzieję wiedzieć i czego nie wiemy na temat Wszechświata i praw, które nim rządzą. W przeciwieństwie do innych książek na ten temat, nie jest próbą sprzedania ci ulubionej teorii autora. Dine jasno i uczciwie wykłada w niej najważniejsze problemy, zagadki i potencjalne rozwiązania, z jakimi mierzy się współczesna fizyka.
Leonard Susskind, profesor fizyki teoretycznej na Uniwersytecie Stanforda, autor książek "Kosmiczny krajobraz", "Bitwa o czarne dziury" i serii "Teoretyczne minimum"

Michael Dine - amerykański fizyk teoretyk, specjalizujący się w fizyce cząstek elementarnych, teorii supersymetrii i teorii strun. Kształcił się na Uniwersytecie Johnsa Hopkinsa, prowadził badania w Centrum Liniowego Akceleratora Stanforda (SLAC) oraz Instytucie Studiów Zaawansowanych w Princeton. Obecnie jest profesorem Uniwersytetu Kalifornijskiego w Santa Cruz, gdzie pracuje w Instytucie Fizyki Cząstek Elementarnych. Od 2019 członek Narodowej Akademii Nauk.

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz