Seminarium „Posługiwanie się palką teleskopową” z ekspertami Combat Kalaki w CSSG w Kętrzynie

W godzinach porannych w Centrum Szkolenia Straży Granicznej w Kętrzynie rozpoczęło się seminarium Posługiwanie się pałka teleskopową, które oficjalnie otworzył zastępca komendanta Centrum Szkolenia SG właściwy w sprawach dydaktycznych ppłk SG Dariusz Lutyński.

 

W seminarium uczestniczą funkcjonariusze Straży Granicznej, Służby Więziennej, Policji, Służby Celnej, Inspekcji Transportu Drogowego oraz żołnierze Wojska Polskiego. Prowadzącymi seminarium (zajęcia praktyczne) są Master Jan NYCEK – Prezes Polskiej Federacji Combat Kalaki - VII Dan oraz Artur KAROL – instruktor klasy A Combat Kalaki Eskrima – IV Dan.

 

W ramach rozpoczętego dziś seminarium uczestnicy będą doskonalili umiejętności posługiwania się pałka teleskopową w różnych sytuacjach, ćwiczyć techniki interwencji oraz obronę przed atakiem napastnika uzbrojonego w niebezpieczne narzędzia.

 

Zajęcia realizowane są w oparciu o halę sportową przystosowaną do zajęć z taktyki i technik interwencji w siedzibie kętrzyńskiej szkoły Straży Granicznej w Kętrzynie i potrwają do jutra, 1 czerwca 2011 roku.

 

 

Informacje dodatkowe nt. Combat Kalaki

(http://www.dynamis-kalaki.yoyo.pl/nowa_strona_1.htm)

 

Kalaki to współczesny system walki oparty na przekazach o starożytnej filipińskiej sztuce walki. Wychodząc naprzeciw obecnym potrzebom, system ten został zmodyfikowany przez wielu wybitnych Mistrzów i ekspertów walki realnej. Wyeliminowano część technik niestosownych do dzisiejszych czasów. Dodano zaś specjalne techniki przygotowujące do walki i obrony oraz wzbogacono o elementy gimnastyczne, które poprawiają i stabilizują pracę naszego organizmu. Kalaki stworzone w wyniku połączenia tradycji sztuk walki z obecnymi osiągnięciami cywilizacji, ma na celu zachowanie tradycji i ukazanie sztuki i filozofii w formie częściowo dostosowanej do obecnych czasów. Oferuje wiele wartości, które wynikają z regularnego praktykowania, jest znakomitym środkiem wzmacniającym fizyczne i duchowe samopoczucie.

 

Kalaki jest uniwersalnym i kompletnym systemem, w którym uczy się walki przy maksymalnym wykorzystaniu możliwości ludzkiego ciała. Naucza się obrony rękoma i nogami stosując ciosy i kopnięcia, przechwyty, dźwignie i uciski. Trenuje się walkę w długim, średnim i bezpośrednim dystansie. W programie jest znakomicie opracowana forma obrony przed nożem. Nóż i ratanowy kij jest znakomitym uzupełnieniem i charakterystycznym elementem dla tej sztuki walki, pomaga w lepszym zrozumieniu zarówno techniki jak i samego siebie.

 

Polska Federacja Combat Kalaki została zarejestrowana w 2000 roku przez obecnego Prezesa Jana NYCKA, propagatora i pioniera filipińskich sztuk walki w naszym kraju. Oganizacja współpracuje z wieloma organizacjami Arnis i innych sztuk walki z całego świata, m.in: Cacoy's Doce Pares Federation, International Martial Boxing - Richarda Bustillo, International C.M.A.Akademy - Vinca Palumbo, International SpiritCombat Aikijitsu - Briana Dosseta i World Eskrima Kali Arnis Federation. W Combat Kalaki istnieje struktura 10 stopni uczniowskich i 9 stopni Dan, oraz 4 klasy instruktorskie.

 
Aneta Wojtanowska-Zimoń

Źródło: SG

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz