„Socjal” doceniony przez Wojewodę za pomoc

Z inicjatywy Wojewody warmińsko-mazurskiego Mariana Podziewskiego, odbyła się konferencja Pomoc ludziom bezdomnym. Wyrazy uznania od Wojewody otrzymało braniewskie Stowarzyszenie Pomocy Społecznej Socjal.

 

W trakcie spotkania organizacje pozarządowe, policja i jednostki samorządu terytorialnego zaprezentowały swoje działania na rzecz bezdomnych w województwie warmińsko-mazurskim. W naszym województwie jest prawie półtora tysiąca bezdomnych. Od początku grudnia z wychłodzenia zmarło 10 z nich.

-Obecni tu państwo najlepiej wiedzą, jak trudne jest pomaganie ludziom bezdomnym, jak wspieranie ich wymaga cierpliwości i wytrwałości. Jak trudno namówić ich na terapię, na to, by skorzystali z dawanej im szansy na zmianę swojego położenia życiowego. Tegoroczna długa i mroźna zima jeszcze bardziej pogarsza i tak już trudną sytuację osób pozbawionych dachu nad głową- mówił podczas konferencji Podziewski.

Według statystyk najwięcej bezdomnych osób w województwie znajduje się w Elblągu i Olsztynie. Obecnie na terenie Warmii i Mazur funkcjonuje 31 placówek noclegowych na 823 miejsc. Omówiono także środki, z których realizowana jest pomoc osobą bezdomnym. Pochodzą one z: Budżetu gminnych, państwa i środków organizacji pozarządowych pozarządowych kościelnych. Łączna kwota środków przeznaczona z budżetu państwa na wsparcie osób bezdomnych w okresie zimy 2009/10 wyniosła 547.866 zł. Powyższe środki na podstawie umów na realizacje 23 projektów otrzymało 11 organizacji, w tym Stowarzyszenie Pomocy Społecznej „Socjal” w Braniewie. Przedstawiono także problemy do rozwiązania na przyszłości.

 

Aleksandra Jakimczuk

 

 

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

  • Realista 2010-02-12 11:28:23 83.25.*.*
    Pewnie z radości wielkiej prezes socjala, Keller Jarosław, walnie sobie frontowe sto gram..
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0