Pierwsza edycja projektu „18+ Zdrowie” będzie realizowana w placówkach edukacyjnych z regionu Warmii i Mazur do końca tego roku. W ramach projektu zostaną przeprowadzone spotkania informacyjne mające na celu zapoznanie pięciuset pełnoletnich uczniów z zasadami powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego, zakładania i korzystania z Profilu Zaufanego, zalet posiadania Internetowego Konta Pacjenta i Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego oraz promowanie zdrowego i aktywnego trybu życia.
Spotkania będą organizowane w szkołach, które zgłoszą chęć przystąpienia do projektu. Wykłady prowadzone przez przedstawicieli Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ będą realizowane w terminach uzgodnionych z kierującymi placówkami oświatowymi. Pierwszą szkołą, która zgłosiła swój akces do projektu „18+ Zdrowie” jest Zespół Szkół Elektrotechnicznych i Telekomunikacyjnych w Olsztynie. Spotkanie z uczniami zostało zaplanowane na najbliższą środę, tj. 22 lutego.
- Ideą projektu jest zapoznanie młodzieży osiągającej pełnoletność z zasadami powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego. Chcemy, żeby młody człowiek wiedział do czego jest uprawniony w ramach bezpłatnego dostępu do świadczeń oraz jakie informacje można znaleźć na stronie NFZ (informacje o rodzajach świadczeń, gdzie się leczyć i jakie są kolejki). – wyjaśnia Joanna Eljasiak, zastępca dyrektora ds. służb mundurowych. I dodaje – Ponadto duży nacisk kładziemy na promowanie zdrowego i aktywnego trybu życia, chcemy uwrażliwić młode osoby na kształtowanie właściwych nawyków żywieniowych, zachęcić do aktywnego spędzania wolnego czasu, skorzystania z portalu Diety NFZ, programu 8 Tygodni do zdrowia czy aplikacji Moje Fizjo+.
Pomysł na projekt „18+ Zdrowie” jest efektem rozmów z kadrą pedagogiczną oraz uczniami szkół podczas realizacji wcześniejszych działań m.in.: projektu „Czysta woda zdrowia doda” oraz organizowanego przez Kuratorium Oświaty zadania „Szkoła promująca zdrowie”.
Szkoły zainteresowane udziałem w projekcie mogą przesłać swoje zgłoszenie drogą mailową na adres aleksandra.kuczko@nfz-olsztyn.pl lub malgorzata.puljanauskas@nfz-olsztyn.pl. Udział w projekcie jest bezpłatny.
Agnieszka Budziszewska
Komentarze (0)
Dodaj swój komentarz