Uczestnikami szkolenia byli przedstawiciele Biura Szkolenia Administracji Państwowej Służby Granicznej Ukrainy, kadra kierownicza i wykładowcy Akademii Narodowej PSGU w Chmielnickim, przedstawiciele regionalnych Oddziałów PGSU oraz przedstawiciel IOM w Kijowie.Centrum Szkolenia Straży Granicznej reprezentowali wykładowcy Zakładu do Spraw Cudzoziemców i Zakładu Granicznego.
Uczestnicy szkolenia po wstępnym zapoznaniu się z bazą szkoleniową kętrzyńskiego ośrodka szkolenia Straży Granicznej zaprezentowali przygotowane przez siebie materiały szkoleniowe, które w przyszłości będą wykorzystywane w trakcie szkoleń ukraińskiej służby granicznej. Przygotowane materiały podlegały ocenie przez ekspertów z Centrum Szkolenia SG w Kętrzynie. Innym ważnym elementem spotkania polskich i ukraińskich służb granicznych było wspólne prowadzenie zajęć dydaktycznych z wykorzystaniem nowych metod i form nauczania problematyki związanej z „Prawem Schengen”.
W trakcie realizacji cyklu szkoleniowego eksperci z obu krajów opracowali na potrzeby szkoleniowe Państwowej Służby Granicznej Ukrainy program szkoleniowy dla multiplikatorów, uwzględniający zarówno przepisy prawa krajowego Ukrainy, jak i Prawa Schengen. Wypracowany program szkolenia znajdzie praktyczne zastosowanie w szkoleniu ukraińskich służb granicznych.
Komentarze (0)
Dodaj swój komentarz