Za 9 miesięcy będzie basen

15 lutego na ulicy Łąkowej w Braniewie ruszyła budowa basenu. Zakończenie prac nad obiektem przewidziane jest za 9 miesięcy.

W tworzonym obiekcie prace znajdą 43 osoby. Całkowity koszt budowy basenu to 18 mln złotych, z czego 10 mln pochodzi z unijnego dofinansowania.

Basen będzie obiektem ogólnodostępnym. Będą mogli z niego korzystać zarówno mieszkańcy jak i turyści. Wg planów część zajęć wychowania fizycznego będzie na nim przeprowadzana. Ponad to pływalnia zostanie wyposażona w niezbędny sprzęt tak, aby można w niej było przeprowadzić programy dla osób niepełnosprawnych. Planowane jest również prowadzenie zajęć nauki pływania oraz gimnastyki rehabilitacyjnej i zajęć fitness.

Obiekt podzielony będzie na następujące części: zespół basenów, zespół odnowy biologicznej i kawiarnia. W obiekcie zaprojektowano basen sportowy o wymiarach 25 x 12m., wanna spa dla 5 osób, trybuna na 195 osób, magazyny oraz pomieszczenia porządkowe. Przestrzeń rekreacyjna i basen sportowy części krytej wyposażone będą dodatkowo: w nieregularny basen rekreacyjny z dodatkowymi funkcjami takimi jak: grzybek, gejzer, 2 dysze do masażu karku, ławeczkę do masażu wodno- powietrznego. Będzie również wypłacony brodzik dla dzieci oraz mała zjeżdżalnia. W składzie zespołu odnowy biologicznej znajdą się: 2 sauny, solarium, siłownia, gabinet masażu, pomieszczenie wypoczynkowe, prysznice, aneks wypoczynkowy. Kawiarnia zostanie usytuowana na piętrze, aby funkcjonować niezależnie od pozostałych pomieszczeń.

 

 

Aleksandra Jakimczuk

Komentarze (3)

Dodaj swój komentarz

 • Arekk ^^ PRO XD 2010-04-10 11:44:37 78.8.*.*
  Zrobiom basen i tyle ... Wiec luzik : PP
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0
 • branuiewianin 2010-03-04 00:29:37 78.60.*.*
  A ja mysle ze jednak oni ten basen zakncza budowac do wyborow. Wiadomo to rzecz najwazznjiejsza.A t ze inne sprawy beda lezaly to juz problem nastepcow. takto juz jest z heniem. Znow "czar PGR-u" wygra wybory bo taki mamy elektorat.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0
 • chudy 2010-03-03 22:38:39 81.190.*.*
  YYY... Jakoś nie wierze w budowe tego basenu. Zbliżaja sie wybory... moze dlatego zaczeły sie prace. Nie mam nic do pana Mrozińskiego ale tyle lat dosłownie trwały plany, projekty, kosztorysy związane z tym basenem... o ile sie nie myle to napewno zakręci sie to koło 7 lat jak nie lepiej. oby ta inwestycja była opłacalna. Z drugiej strony kto tam bedzie chodził skoro ceny przypuszczalne są porownywalne z aqa parkiem w Sopocie. Przypominam ze zarobki i bezrobocie w Braniewie nie sa nawet w części porównywalne z granicznym trójmiastem.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0