Zależności nie!zależnego kina - listopadowy Klub Rebelii

Zapraszamy na spotkanie z kinem lokalnym! Niezależni twórcy z Warmii opowiedzą o swoich działaniach podczas kolejnego ,,Klubu Rebelii.

O jakich problemach chcą mówić w filmowych obrazach, czy granica między twórcami-amatorami i profesjonalistami zaciera się i co Warmia może zyskać dzięki regionalnym filmom – takie pytania z pewnością padną podczas dyskusji. Porozmawiamy też o działalności Warmińskiej Inicjatywy Filmowej, istniejącej od 2008 roku nieformalnej grupy, skutecznie realizującej różnorakie projekty filmowe.

Gośćmi spotkania będą: reżyser Przemysław Głowacz oraz działacze Warmińskiej Inicjatywy Filmowej. Prowadzenie - Marek Jarmołowicz (Radio Planeta FM).

Po spotkaniu będzie można też zobaczyć najnowszy film Przemysława Głowacza oraz obraz ,,Bracia”, zrealizowany przez Warmińską Inicjatywę Filmową. Akcja filmu Mateusza Placka rozgrywa się po II wojnie światowej. W wiejskiej chacie żyje nauczyciel wraz ze swoją żoną. W okolicznych lasach wciąż działają partyzanci ścigani przez oddziały milicji. Pewnego wieczoru do chaty przychodzi starszy brat nauczyciela – partyzant szukający pomocy. Odżywają dawne waśnie, ale też uczucie do tej samej kobiety, która jednocześnie dzieli i łączy tytułowych bohaterów.

,,Klub Rebelii” odbędzie się w sobotę, 17 listopada o godz. 18.30 w hotelu Dyplomat (ul. Dąbrowszczaków 28). Wstęp wolny. 

,,Klub Rebelii to cykl comiesięcznych spotkań organizowanych od lipca do grudnia, w ramach kampanii „Warmia: Rebelia Kultury”. Podczas spotkań dyskutujemy o kulturze i regionie z artystami i osobami, analizującymi współczesne zjawiska społeczne.

Do tej pory w hotelu Dyplomat rozmawialiśmy m.in. o literaturze i teatrze. Kolejne spotkanie zaplanowane jest na 8 grudnia.

Kampania ,,Warmia: Rebelia Kultury” to cykl artystycznych wydarzeń pokazujących, że Warmia to jedno z najbardziej atrakcyjnych kulturalnie miejsc w Polsce. Przez cztery miesiące, od początku lipca do końca października, odbywały się tu festiwale, koncerty i warsztaty z udziałem 100 artystów z kilkunastu krajów.

Źródło: UM

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz