ZMIANY KADROWE W KOMENDZIE POWIATOWEJ PSP

Od 1 października b.r. w Komendzie Powiatowej PSP w Braniewie stanowisko Zastępcy Komendanta Powiatowego PSP objął brygadier Jarosław Skalski, który pełnił służbę w Komendzie Wojewódzkiej PSP Olsztynie. Z tym samym dniem obowiązki Dowódcy JRG powierzone zostały kapitanowi Mieczysławowi Lisowskiemu dotychczasowemu Zastępcy Dowódcy JRG.

Na mocy decyzji Warmińsko – Mazurskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej z dniem 1 października bryg. Jarosławowi Skalskiemu, Zastępcy Naczelnika Wydziału Operacyjnego KW PSP w Olsztynie, powierzone zostały obowiązki Zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Braniewie.

30 września 2021 r. w sali konferencyjnej Komendy Wojewódzkiej PSP w Olsztynie odbyła się uroczysta zbiórka z okazji powierzenia obowiązków zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Braniewie oraz zmiany miejsca pełnienia służby funkcjonariuszy komendy wojewódzkiej. Brygadier Jarosław Skalski jest absolwentem Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu, a służbę rozpoczął w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej Nr 2 w Olsztynie. Ukończył studia podyplomowe w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. W Komendzie Wojewódzkiej PSP w Olsztynie był specjalistą ds. ratownictwa chemicznego i Zastępcą Naczelnika Wydziału Operacyjnego.

Z dniem 1 października 2021 r. Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie bryg. Ireneusz Ścibiorek powierzył pełnienie obowiązków Dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej kpt. Mieczysławowi Lisowskiemu. Wręczenie aktu powierzenia pełnienia obowiązków odbyło się w gabinecie komendanta powiatowego PSP.

Kapitan Mieczysław Lisowski rozpoczął służbę w Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie w roku 2004 jako stażysta w Jednostce Ratowniczo – Gaśniczej w Braniewie. Nowy Dowódca Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej jest absolwentem Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu oraz ukończył studia podyplomowe SPF w Szkole Głównej Służby Pożarniczej – przeszkolenie zawodowe przygotowujące do zajmowania stanowisk związanych z kierowaniem działaniami ratowniczymi. Dodatkowo kpt. Mieczysław Lisowski pełni funkcję oficera prasowego Komendanta Powiatowego PSP w Braniewie.

Źródło: KP PSP Braniewo

Galeria
Tagi: straż

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz