pon. 15/7°C
wto. 11/6°C
śro. 10/5°C
czw. 5/2°C
 
 

Apel marszałka do mieszkańców Warmii, Mazur i Powiśla

Autor: kzs Dodany: 2021-02-25 22:53:50
Głosuj:
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
Średnia: 0 Ocen: 0


 

Szanowni Państwo, Drodzy Mieszkańcy Warmii, Mazur i Powiśla,

 

W warunkach pandemicznych funkcjonujemy już od blisko roku, ale teraz koronawirus naciera ze zwielokrotnioną siłą. Sytuacja jest dynamiczna, jednak przez większość czasu Warmia, Mazury i Powiśle były jednym z najbezpieczniejszych regionów w kraju - ze względu na środowisko, na relatywnie niewielką liczbę mieszkańców, małą gęstość zaludnienia, ale także zdyscyplinowanie naszego społeczeństwa i wspólny wielki wysiłek obywatelski i systemu ochrony zdrowia.

 

Rząd RP podejmuje na bieżąco nowe obostrzenia lub je luzuje, jednak nie mamy analizy, która dałaby odpowiedź na pytania, co spowodowało u nas wzrost zakażeń. Widzimy, że zagrożenie gwałtownie rośnie, przestrzeń publiczna regionu jest coraz bardziej ograniczona. W związku z trudną sytuacją epidemiczną w województwie warmińsko-mazurskim, której rezultatem jest planowane całkowite zamknięcie regionu jako jedynego w kraju, zaapelowałem do rządu RP o dodatkowe wsparcie gospodarki Warmii i Mazur poprzez przeznaczenie środków finansowych z budżetu państwa w postaci specjalnego programu ochrony dla zamykanych obszarów gospodarczych i społecznych regionu. Niezbędne jest również w tej sytuacji uzupełniające wsparcie systemu ochrony zdrowia i edukacji.

 

Zaapelowałem również o przesunięcie na obszar województwa warmińsko-mazurskiego wszelkich rezerw krajowych szczepionek antycovidowych, aby skutecznie stłumić dramatycznie rozszerzające się ognisko koronawirusa w naszym regionie.

W tym niełatwym czasie samorząd województwa od samego początku jest zaangażowany w niesienie pomocy – szpitalom i ochronie zdrowotnej, przedsiębiorcom, dzielimy się ustaleniami i informacjami z samorządami lokalnymi. Największa odpowiedzialność spoczywa jednak na barkach nas wszystkich, obywateli, mieszkańców i gości regionu Warmii i Mazur. Dlatego jeszcze raz apeluję do Państwa o przezorność, wzmocnienie indywidualnych zasad ochrony – o skoncentrowanie się na tym, na co mamy teraz wpływ.

 

Musimy ograniczyć kontakty, wyjścia, spotkania, pamiętać o maseczkach. Zróbmy to dla nas samych i naszych bliskich. Zadbajmy o siebie nawzajem, by nie pogłębiać kryzysu, zarówno w wymiarze zdrowotnym, jak i gospodarczym.

 

Jestem przekonany, że dzięki wspólnej odpowiedzialności doczekamy stabilnego opanowania sytuacji. Jednocześnie zachęcam do powszechnego udziału w szczepieniach. Wierzę, że przetrwamy, odbudujemy gospodarkę i poczucie bezpieczeństwa - elementy niezbędne do długofalowego rozwoju.

 

Gustaw Marek Brzezin
Marszałek Województwa
Warmińsko-Mazurskiego

Źródło: WłasneKomentarze :

 
info
Brak komentarzy.
 
 

Dodaj komentarz:

spacer
Nick:
 
info
Podpowiedź
 


MAŁA POLIGRAFIA - USŁUGI

Zaloguj się, aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcjonalności serwisu. Jeśli jeszcze nie posiadasz konta w serwisie - zarejestruj się »
Logowanie
Zapamiętaj mnie

 
Dodane: 2011-10-24 13:13:09
Dodane: 2011-07-06 14:56:27
Dodane: 2021-03-08 10:36:54
Dodane: 2021-02-26 08:15:16
 
Ostatnio komentowane artykuły
Przez: Welder
Data: 2021-04-14 00:04
Przez: todarek12
Data: 2021-01-18 13:27
Przez: todarek12
Data: 2021-01-15 10:57
Przez: ja223
Data: 2021-01-06 17:38
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją