PORAŻKA ZATOKI z MRĄGOWIĄ

W dniu 5.06.2021 r. w 32 kolejce rozgrywek forBET IV ligi warmińsko-mazurskiej Zatoka Braniewo uległa u siebie w meczu wiceliderem rozgrywek zespołem MKS Mrągowia Mrągowo 0:1.

Faworytem meczu byli przyjezdni, którzy w dotychczasowych meczach zdobyli 69 punktów mając bilans meczów 22-3-6 i bramek 72-35, a w ostatniej kolejce pokonali na wyjeździe Tęczę Biskupiec 3:0. Ostatnie wyniki Zatoki nie napawały optymizmem, jednak oczekiwano dobrego i wyrównanego meczu.  W pierwszej odsłonie widoczna była optyczna przewaga gości, którzy oddali kilka groźnych strzałów z daleka, natomiast Zatoka miała problemy z przedarciem się na pole karne rywali. Do przerwy 0:0, ale już w 48 minucie było 1:0 dla Mrągowii. Mimo ataków Zatoki i okazji z obu stron wynik nie uległ zmianie, choć remis nie byłby wynikiem niesprawiedliwym.

Zatoka Braniewo z 46 punktami spadła na 8 lokatę w rozgrywkach, mając bilans meczów 14-4-14 i bramek 62-59. W meczu 33 kolejki Zatoka Braniewo zagra na wyjeździe z ostatnią drużyną rozgrywek, zespołem OKS Stomil II Olsztyn w sobotę, 12.06.2021 o godz. 17. Stomil II w 32 kolejce pokonał na wyjeździe 3:2 Tęczę Biskupiec. Dotychczas w 32 meczach zdobył tylko 20 punktów (bilans 5-5-22, bramki 41-88).

Źródło: MKS Zatoka Braniewo/ własne