nie. 17/11°C
pon. 20/11°C
wto. 18/15°C
śro. 20/11°C
 
 

POROZUMIENIE O WSPÓŁPRACY ŻOŁNIERZY Z HARCERZAMI

Autor: kzs Dodany: 2021-06-10 11:43:23
Głosuj:
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
Średnia: 0 Ocen: 0Celem jest rozwijanie współpracy pomiędzy żołnierzami, a harcerzami w taki sposób, aby - wzajemnie się wspierając - lepiej wypełniać misje, jakie stoją przed naszymi organizacjami. Misje, których wspólną ideą jest wychowanie odpowiednio młodego człowieka i ukształtowanie żołnierza, świadomego obrońcy Rzeczpospolitej. Wspólnie kultywować wartości patriotyczne, a także upowszechniać działania oparte na wolontariacie. – powiedział Dowódca Brygady płk Mirosław BRYŚ komentując podpisanie porozumienia o współpracy pomiędzy Dowództwem WOT a ZHP i ZHR.Dnia 9 czerwca 2021 r. Dowódca 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej nawiązał współpracę z dwiema organizacjami harcerskimi działającymi na terenie Warmii i Mazur: Związkiem Harcerstwa Polskiego Chorągiew Warmińsko-Mazurska oraz Związkiem Harcerstwa Rzeczypospolitej Okręgiem Pomorskim, Obwodem Warmińsko-Mazurskim.

Sygnatariuszem porozumienia ze strony WOT był Dowódca 4 W-M Brygady Obrony Terytorialnej płk Mirosław BRYŚ. Ze strony Związku Harcerstwa Polskiego dokument o współpracy podpisał Komendant Chorągwi Warmińsko-Mazurskiej ZHP hm. Maciej MICIELSKI oraz Skarbnik pwd. Michał KRUSZYŃSKI, a w imieniu Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej Przewodnicząca Zarządu ZHR hm. Małgorzata SIERGIEJ.

„Dzięki podpisanemu porozumieniu z Wojskami Obrony Terytorialnej nasza Chorągiew, która liczy ponad 3,5 tys. dzieci i młodzieży, uzyska bardzo duże wsparcie w zakresie organizacji różnego rodzaju przedsięwzięć o charakterze wychowawczym, edukacyjnym, sportowym dla młodzieży z terenu całego województwa. Dzięki współpracy będziemy mogli sprawniej szkolić naszą młodzież. Wierzę, że taka współpraca będzie miała wiele obopólnych korzyści, że wspólnie będziemy uczestniczyć w świętach państwowych i że młodzież, która dziś jest w harcerstwie- być może w przyszłości wybierze ścieżkę rozwoju, która będzie szła w kierunku zdobywania wiedzy z zakresu wojskowości” – hm. Maciej MICIELSKI, Komendant Chorągwi Warmińsko-Mazurskiej ZHP

Braterstwo, gotowość pomocy innym, patriotyzm, dyscyplina to tylko niektóre z cech wspólnych dla harcerzy i żołnierzy. U podwalin podpisanych porozumień leży wychowanie człowieka w myśl harcerskich zasad, w poczuci odpowiedzialności za Ojczyznę, przywiązania do wartości,  upowszechniania działalności wolontariackiej, jak również pozyskania akceptacji dla działalności Sił Zbrojnych.

W ramach porozumienia będą realizowane dwa projekty: „Braterstwo Munduru”, w ramach którego harcerze raz w roku będą szkolić się w brygadach OT oraz „Zlot pokoleń w mundurach”, którego celem będzie upowszechnianie tradycji i historii. Współpraca będzie też dotyczyć promocji służby wojskowej wśród harcerzy oraz rozwijania kompetencji obronnych.

Paulina Kucińska

Źródło: WojskoKomentarze :

 
info
Brak komentarzy.
 
 

Dodaj komentarz:

spacer
Nick:
 
info
Podpowiedź
 


MAŁA POLIGRAFIA - USŁUGI

Zaloguj się, aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcjonalności serwisu. Jeśli jeszcze nie posiadasz konta w serwisie - zarejestruj się »
Logowanie
Zapamiętaj mnie

 
Dodane: 2011-10-24 13:13:09
Dodane: 2011-07-06 14:56:27
Dodane: 2021-03-08 10:36:54
Dodane: 2021-02-26 08:15:16
 
Ostatnio komentowane artykuły
Przez: Lumix
Data: 2021-05-30 10:19
Przez: Welder
Data: 2021-04-14 00:04
Przez: todarek12
Data: 2021-01-18 13:27
Przez: todarek12
Data: 2021-01-15 10:57
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją