pon. 15/3°C
wto. 16/7°C
śro. 14/5°C
czw. 12/7°C
 
 

OFICER 9 BRYGADY LAUREATEM HUSARZA 16 DYWIZJI ZMECHANIZOWANEJ

Autor: wjflorian Dodany: 2020-02-24 10:32:23
Głosuj:
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
Średnia: 0 Ocen: 0

Oficer 9 Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej mjr Remigiusz Czaderna otrzymał statuetkę HUSARZA 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej. Ceremonia wręczenia wyróżnień – statuetek HUSARZA 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej odbyła się w piątek 21 lutego w ramach uroczystej Gali. Statuetka „HUSARZ” jest pozaregulaminową formą wyrażania uznania za działalność na rzecz rozwoju 16 Dywizji Zmechanizowanej oraz ofiarność i zaangażowanie w służbie. 

W pięknie przystrojonej Sali w WDW Waplewo odbyła się 16. edycja Gali Husarz. Dowódca 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej gen. dyw. Krzysztof Radomski wręczył statuetki wyjątkowym postaciom. Uroczystość rozpoczęła się od wspólnego odśpiewania Marsza 16. Dywizji, wykonanego przez orkiestrę wojskową z Elbląga. Następnie zgromadzonych gości powitał Dowódca 16. Dywizji Zmechanizowanej gen. dyw. Krzysztof Radomski. Na uroczystość przybyli przedstawiciele władz samorządowych, instytucji i stowarzyszeń, dowódcy jednostek podległych, oraz żołnierze i pracownicy resortu obrony narodowej z 16 Dywizji Zmechanizowanej.

Zwracając się do przybyłych, Dowódca 16 PDZ gen. dyw. Krzysztof Radomski, podziękował obecnym na Gali dowódcom i żołnierzom z podległych jednostek wojskowych za duże zaangażowanie i wymierne efekty szkoleniowe osiągnięte w 2019 roku - „W tym miejscu dziękuję Wam gorąco za oddanie oraz poświęcenie w wypełnianiu obowiązków służbowych, jak przystało na żołnierzy i pracowników Resortu Obrony Narodowej realizujących misję zawartą słowach - „służyć społeczeństwu, dochować wierności tradycjom”. - podkreślił generał Radomski.

Po rozpatrzeniu wniosków nadesłanych z jednostek wojskowych, przeprowadzonym głosowaniu komisja kwalifikacyjna przedstawiła Dowódcy Dywizji do akceptacji przyznanie statuetek żołnierzom i osobie cywilnej, którzy w znaczący sposób przyczynili się do promowania 16. Dywizji w naszym kraju oraz na arenie międzynarodowej. Uroczystość była także okazją do podziękowania przyjaciołom dywizji, którzy w mijającym roku w sposób szczególny wspierali jej dokonania i zasłużyli na szczególne podziękowania. Najbardziej oczekiwanym punktem uroczystej Gali było wręczenie dorocznych wyróżnień Dowódcy 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej - Statuetki „HUSARZ 16 PDZ”.

Wyróżnienia otrzymali: generał Jarosław Mika, poseł Wojciech Kossakowski, gen. dyw. Marek Sokołowski, gen. bryg. Jacek Ostrowski, ppłk Bartosz Siemiątkowski, mjr Remigiusz Czaderna, st. chor. szt. Robert Kopiczko, st. kpr. Łukasz Adamczyk.

Laureatami statuetki HUSARZ-16PDZ zawsze byli ludzie wyjątkowi, których osobowości i działania wyróżniały ich w środowisku, dlatego Dowódca 16 DZ za zaangażowanie, kreatywność i inicjatywę w działalności służbowej oraz na rzecz lokalnej społeczności i jednostek wojskowych postanowił przyznać kilka wyróżnień specjalnych. Ponadto uhonorowani zostali również weterani poszkodowani z dywizji.

Na zakończenie uroczystości dowódca dywizji złożył serdeczne życzenia wszystkim paniom znajdującym się na sali, z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet. Podkreślając jak ważna jest rola żony żołnierza 16. Dywizji Zmechanizowanej.

Statuetka „HUSARZ” jest pozaregulaminową formą wyrażania uznania za działalność na rzecz rozwoju 16 Dywizji Zmechanizowanej oraz ofiarność i zaangażowanie w służbie. Wręczana jest żołnierzom zawodowym, pracownikom wojska, a także osobom cywilnym współpracującym z 16 PDZ, które przyczyniły się do rozwijania współpracy i umacniania więzi 16 Dywizji ze środowiskiem cywilnym. Zgodnie z regulaminem laureatów tego wyróżnienia wyłania powołana rozkazem Dowódcy Dywizji komisja, która rozpatruje nadesłane przez podległe jednostki wojskowe wnioski i po rozpatrzeniu kandydatur, w jawnym głosowaniu, większością głosów wyłania propozycje, które przedstawia do akceptacji Dowódcy 16 PDZ.

Tekst: por. Karol Frankowski, zdjęcia: ppłk Andrzej Bubek

 

Źródło: 9 BBKPanc., 16PDZ


 

Zdjęcie 1 z 3

Komentarze :

 
info
Brak komentarzy.
 
 

Dodaj komentarz:

spacer
Nick:
 
info
Podpowiedź
 


MAŁA POLIGRAFIA - USŁUGI

Zaloguj się, aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcjonalności serwisu. Jeśli jeszcze nie posiadasz konta w serwisie - zarejestruj się »
Logowanie
E-Mail: Haslo:
Zapamiętaj mnie

 
Dodane: 2011-10-24 13:13:09
Dodane: 2011-07-06 14:56:27
Dodane: 2020-03-24 11:15:31
Dodane: 2020-03-24 10:36:35
 
Ostatnio komentowane artykuły
Przez: wjflorian
Data: 2020-04-06 00:02
Przez: wjflorian
Data: 2020-04-06 00:03
Przez: Ktoś
Data: 2020-02-06 19:33
Przez: Maniek
Data: 2019-11-21 15:15
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją